MiniCM7 (Android 2.3.5 Gingerbread) dla X10 Mini Pro

Pisałem już o przygotowaniu do instalacji i rootowaniu telefonu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro. Przypominam jeszcze raz o zabezpieczeniu danych i zrobieniu backupu z xRecovery zanim przystąpicie do aktualizacji systemu. Tym bardziej, że procedura instalacji przewiduje reset do ustawień fabrycznych (Factory Reset Full Wipe), a to oznacza, że wszystkie informacje, aplikacje, kontakty, notatki i inne rzeczy zostaną usunięte.

Z xRecovery należy wybrać Factory reset (full wipe) i potwierdzić usunięcie danych, a następnie wybrać „Install zip from sdard” i wybrać uprzednio nagrany na kartę SD plik z ROMem. Po 20-40 sekundach instalacja systemu zostanie zakończona i można będzie wrócić do głównego menu xRecovery i wykonać reboot telefonu. Pierwsze uruchomienie z nowym systemem trwa dość długo, więc nie należy się szybko zniechęcać. Po kilku minutach powinno się pojawić pytanie o PIN i kreator konfiguracji systemu. Jeśli zbyt długo, np. 10 minut nic się nie pojawia, to znaczy, że coś poszło nie tak i mamy „cegiełkę”. Ale to jeszcze nie powód do rozpaczy, bo powinno zadziałać wgranie fabrycznego firmwareu, tak jak opisałem w przygotowaniu do instalacji.

UWAGA: Przetestowałem MiniCM7 w wersjach V6 i V7 i z hotfixem, czyli V7x ale żadna z nich nie działa jak należy.

Na moim telefonie slider powiadomień nie dociąga się do końca i ciężko go „zwolnić”, obszar z prawej strony telefonu (kiedy jest w pionie) też nie łapie jak należy. Nie działa mi też Wi-Fi przy WPA2-Enterprise. Przetestowałem też GingerDX v10 i Wróciłem do CM 6 czyli Froyo. Spróbuję jeszcze coś przetestować i się podzielę obserwacjami.

Możesz również polubić…

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.