MiniCM7 (Android 2.3.5 Gingerbread) dla X10 Mini Pro

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Pisałem już o przygotowaniu do instalacji i rootowaniu telefonu Sony Ericsson Xperia X10 Mini Pro. Przypominam jeszcze raz o zabezpieczeniu danych i zrobieniu backupu z xRecovery zanim przystąpicie do aktualizacji systemu. Tym bardziej, że procedura instalacji przewiduje reset do ustawień fabrycznych (Factory Reset Full Wipe), a to oznacza, że wszystkie informacje, aplikacje, kontakty, notatki i inne rzeczy zostaną usunięte.

Z xRecovery należy wybrać Factory reset (full wipe) i potwierdzić usunięcie danych, a następnie wybrać “Install zip from sdard” i wybrać uprzednio nagrany na kartę SD plik z ROMem. Po 20-40 sekundach instalacja systemu zostanie zakończona i można będzie wrócić do głównego menu xRecovery i wykonać reboot telefonu. Pierwsze uruchomienie z nowym systemem trwa dość długo, więc nie należy się szybko zniechęcać. Po kilku minutach powinno się pojawić pytanie o PIN i kreator konfiguracji systemu. Jeśli zbyt długo, np. 10 minut nic się nie pojawia, to znaczy, że coś poszło nie tak i mamy “cegiełkę”. Ale to jeszcze nie powód do rozpaczy, bo powinno zadziałać wgranie fabrycznego firmwareu, tak jak opisałem w przygotowaniu do instalacji.

UWAGA: Przetestowałem MiniCM7 w wersjach V6 i V7 i z hotfixem, czyli V7x ale żadna z nich nie działa jak należy.

Na moim telefonie slider powiadomień nie dociąga się do końca i ciężko go “zwolnić”, obszar z prawej strony telefonu (kiedy jest w pionie) też nie łapie jak należy. Nie działa mi też Wi-Fi przy WPA2-Enterprise. Przetestowałem też GingerDX v10 i Wróciłem do CM 6 czyli Froyo. Spróbuję jeszcze coś przetestować i się podzielę obserwacjami.

You may also like...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.