Rootowanie Samsunga Galaxy S Advance (GT-I9070)

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Kupując Samsunga Galaxy S Advance spodziewałem się nieco lepszej wydajności. Jeszcze z fabrycznie wgranym systemem Android 2.3.6 Gingerbread działał dość płynnie, ale po upgradzie do stockowego ROMu 4.1.2 widać pewne zacięcia oraz zauważalnie krótszy czas działania na baterii. Postanowiłem się więc zainteresować w jaki sposób można by było zoptymalizować nieco pracę tego smartfona. W tym celu udałem się jak zwykle na Forum XDA Developers i znalazłem wątek pod tytułem “Jak poprawić wydajność S Advance” (How to improve S advance’s performance).

Pierwszym etapem w tym poradniku jest tzw. rootowanie telefonu czyli uzyskanie uprawnień Superużytkownika. Dla S Advance z Jelly Bean sprawa jest bardzo prosta, zaglądamy do wątku [JB ONLY] ROOT Your Device, ściągamy z umieszczonego tam linku plik “root.zip“, umieszczamy go na zewnętrznej karcie pamięci telefonu (nie w pamięci!) i wyłączamy telefon. Włączając telefon wchodzimy do fabrycznego trybu Recovery trzymając jednocześnie przyciski Home + Volume Up + Power aż do krótkiej wibracji. Z menu wybieramy “Install update from external storage” i wskazujemy plik “root.zip“.
W przypadku Galaxy S Advance z systemem Gingerbread rzecz jest trochę bardziej skomplikowana. Należy zajrzeć do wątku [GT-I9070] [ROOT] Rooting your Galaxy S Advance without increasing the Binary Counter, tam znajdują się linki do odpowiedniego ROMu, dla naszego regionu będzie to XEO Poland. Opis jak używać oprogramowania ODIN do flashowania telefonu oraz link do niego można znaleźć w wątku [GUIDE] How to use Odin for GT-I9070.

You may also like...

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.